Triki w grze NFS Underground 2

Gry wyścigowe przeżywają ostatnio swój renesans. Z roku na rok zapoznaje się jeszcze bardzo prac, na jakie warto zwrócić uwagę. Do sprzedaży trafiają również te nastawione na tematy zręcznościowe, kiedy i symulatory, które oferują miłośnikom motoryzacji ingerencję w dowolny aspekt samochodu. Wraz z odrodzeniem się tego fragmentu rynku, do momentów świetności powraca seria Need for Speed. Dziś nie zajmiemy się świetnym Shift, mizernym Carbonem czy genialnie zapowiadającym się Hot Pursuit od Cryteriona. Na tapetę weźmiemy natomiast uważaną za samą z najczystszych odsłon całej sagi, czyli NFS Underground 2.

Pierwszy raz styczność z NFS Underground 2stanowił w 2004 roku. Dawno toż gra dotarła na półki sklepowe. Do samej produkcji podszedłem z dystansem, bez większych zaufań. Sądziłem, że dostanę lekko zmodyfikowanego pierwszego Undergrounda, a moje myślenia zaprezentowały się mylne. Nowa wersja Need for Speed zupełnie mnie zachwyciła. Ponownie przybyli do świata nocnych, nielegalnych wyścigów, tuningowanych samochodów, wielkich prędkości i estetycznych kobiet.

W poprzedniej części polski bohater był najskuteczniejszym kierowcą w Olimpic City. Niestety, nie wszystkim mówił ten stan rzeczy oraz po kilku próbach, w tyle oponenci osiągnęli zamierzony cel, eliminując go z biegów, przez co dotarłem na sześć miesięcy do szpitala. Teraz, za sprawą wiernych przyjaciół, dociera do Bayview , aby ponownie zanurzyć się w medium tunerów, pokazać, że jeszcze jest najznakomitszy oraz przy okazji dokonać zemsty na Celebie, który zafundował mu te szybkie i długie „wakacje”. Oczywiście później bohater nie zostanie pozostawiony sam sobie. Swoje życia od początku wspiera Rachel Teller (w tej pozycji Brooke Burke) dająca nam na wczesne chwile rozgrywki swojego Nissana 350z, by potem zafundować pierwsze auto głównemu bohaterowi.

image

Jak wspomniałem w ostatnim akapicie, niejaka Rachel pomaga nam nasz pierwszy pojazd. Do wyboru otrzymujemy topowe modele tak wielkich marek, jak amerykański Ford, czy francuski Peugeot. W pełni na wyjeździe wybieramy jeden spośród ośmiu samochodów, lepsze odblokowujemy wraz z wzrostami w grze. Każde auto opisane jest trzema statystykami: sterowanie, przyśpieszenie i prędkość maksymalna. Wraz z biegiem czasu te czynniki możemy polepszyć poprzez tuning, a tak o tym punkcie przeczytacie później.

NFS U2 oferuje trzydzieści licencjonowanych pojazdów. W salonach znajdziemy pojazdy produkowane seryjnie, na które być przeciętnego człowieka - na przykład Peugeot 206, Volkswagen Golf czy Vauxhall Corsa (w Europie traktowana jest firma Opel). Wraz ze zdobytymi osiągnięciami, odblokowywane są bardziej trudne auta. Próżno szukać tutaj takich samochodów jak Ferrari, Lamborghini czy Pagani, ale pojawia się choćby nieśmiertelny Ford Mustang z towarzyszącym mu Pontiaciem GTO. Wisienkami na torcie są trzy SUV-y: Hummer H2, Cadillac Escalade oraz Lincoln Navigator. Stanowi w czym wybierać.

Każdy wehikuł wykonywa się inaczej natomiast nie stanowi toż wartością wyłącznie wcześniej wspomnianych współczynników. Więcej czasu spędziłem za kółkiem dwóch samochodów: Peugeota 206 i Mazdy RX-8. Mały hatchback z Francji świetnie się prowadził, jednak na zakrętach niewątpliwie było czuć podsterowność. Japończyk nie wpadał ani w nadsterowność, ani w jej przeciwieństwo, natomiast bardzo często występował uślizg środowisk i auto tworzyło w duży poślizg. SUVy za toż wyjątkowo ociężale obowiązywały w zakręty, przez co wydawał cenny czas.

NFS Underground 2 jednoznacznie odnosi się fanom części z najbardziej rozbudowanymi opcjami tuningu samochodów spośród wszystkich odsłon serii. Nasze auto możemy poprawić w czterech kategoriach: mechanika, lakiernictwo, gadżety natomiast to, co tygryski lubią dużo – tuning wizualny. Każdej modernizacji realizujemy w profesjonalnych sklepach, które rozsiane są po całym mieście.

Zacznijmy od mechaniki. Tutaj usprawniamy osiągi oraz właściwości jezdne naszego samochodu, ale więc nie wszystko. Twórcy umieścili jeszcze parę alternatywy dla dobrych fanatyków tuningu, jak na przykład możliwość zmiany dźwięku wydechu swego pojazdu. Całość podzielona istnieje na dziewięć segmentów, w jakich tworzymy modyfikacji: silnik, ECU, zawieszenie, transmisja, turbodoładowanie, opony, hamulce, środek ciężkości i podtlenek azotu zwany potocznie „nitro”. Każde ulepszenie podzielone istnieje na pakiety, natomiast też odblokowujemy na kilka rodzajów, jak chociażby poprzez zaliczanie kolejnych wyścigów czy poznawanie nowych sklepów na gruncie miasta. Oczywiście możemy też kupować poszczególne części, jeśli nie zostać nas na wszystek zestaw.

image

Czym jednak istniałoby swoje auto bez odpowiedniego koloru, fluorescencyjnego grafitti czy naklejonych logosów sponsorów? Need for Speed U2 także w ostatnich faktach daje ogromne pole do popisu. Pomalować możemy łatwo wszą strona pojazdu. Standardowo poczniemy z całej karoserii, realizując przez spoilery, felgi, nfsdownload.com/ a wychodząc na indywidualnych hamulcach! Wybór kolorów obecnie nie powala, a jeżeli weźmiemy pod uwagę, że wszystka barwa trwa w kategorii standardowej oraz srebrnej i perłowej , to teraz sprawia wrażenie. Gdy dobierzemy lakier nadejdzie godzina na dużo dobre ozdabianie naszej fury. Możemy subtelnie podkreślić linię karoserii lekkim wzorem, ale i przejść na całość i przyozdobić samochód w szerokie, spieszące się od maski po bagażnik płomienie, oraz jednocześnie wstawić gdzieniegdzie logo jakiejś firmy. Wszystkie rzeczy odblokowujemy w identyczny sposób, jak sprawy mechaniczne.

Zanim przejdziemy do tuningu wizualnego, warto przyjrzeć się prostym do własnej dyspozycji gadżetom. Stanowi ich od groma, ale zacznijmy od początku. Do podrasowania naszego pojazdu oddano takie momenty, jak wszystkim swoje neony (też potrafimy włożyć w aż trzech miejscach - na podwoziu, pod twarzą również w bagażniku), przyciemniane i kolorowe szyby, różne barwy świateł przednich czy hydraulikę. Twórcy jednak zdecydowali dać graczom więcej atrakcje i zastosowano więcej możliwość doboru koloru oparów jakie powoduje nitro, doboru sprzętu audio czy zamontowania podnoszonych do głowy drzwi jak w stylowych modelach Lamborghini. Też możemy dobrać sobie nawet stylizację prędkościomierza! Ilość dostępnych detali poraża.

No także w skutku jesteśmy. Żaden tuner nie znajduje się w centrum bez porządnie „odpicowanego” samochodu. Tuning wizualny to cecha Undergrounda 2. Nawet Carbon z innowacyjnym Auto-Sculptem nie dorównuje starszemu bratu. Zaoferowano nam szerocy wachlarz elementów, które możemy postawić w własnym pojeździe. W biznesie zakupimy także takie jak zderzaki wysokie oraz tylne, wydechy, felgi, progi, spoilery czy lampy, lecz także wloty powietrza, gry bądź czynniki zbudowane z niczego węglowego. Wreszcie jesteśmy okazję stworzyć jedne i oryginalne auto, które składać się będzie doskonale!

NFS Underground 2 to przede każdym wyścigi. Mimo dużego wpływu na elementy tuningu, w Undergroundzie 2 otrzymujemy sowitą porcję potyczek na trasach Bayview, a ich kształtów jest aż osiem. Powalczyć przyjdzie nam w takich kategoriach, jak Drift (służenie jak największych poślizgów, za które znajdujemy punkty), Sprint (przejazd z faktu A do B w jak najbliższym czasie), Circuit (tradycyjne parę okrążeń po ustalonej trasie) bądź Drag (krótki sprint, w jakim zmieniamy rozwoje i zapobiegamy ruchu ulicznego), lecz i w kategoriach na materiał powyższych. Samą spośród takich zmiany jest URL (Underground Racing League), na który stawia się seria Circuitówwyścigów na osobnych torach, a prawdy są takie jak w konkursach F1 – za osiągniętą pozycję otrzymujemy określoną liczba punktów, natomiast wygrywa ten, kto otrzyma ich bardzo. Całkiem innymi standardami konkursów są za to Street-X czy Showcase. W niniejszym kluczowym ścigamy się po torach pierwotnie oddanych do driftu z niemożliwością użycia nitro, drugi to przejazd w jasnym czasie do wyznaczonego celu, w jakim zdobywamy okładki magazynów bądź płyt DVD. Oczywiście możemy również powalczyć z kierowcami przenoszącymi się bezpośrednio po mieście, to musimy uciec, po wcześniejszym zatwierdzeniu wyzwania, na trasa trzystu metrów od przeciwnika.

Duża skala ulicznych potyczek sprawia, że nie będziemy się nudzić. Za wszelki ukończony wyścig otrzymujemy określoną pulę pieniędzy, natomiast w wybranych przypadkach i punkty prestiżu. Po zaliczeniu odpowiedniej dawce wyzwań, odblokowujemy różne spraw w biznesach także nowe, do tej chwile niedostępne dzielnice miasta. Poziom trudności nie jest za wymagający. Różnice między trybem normalnym a dużym są praktycznie marginalne. Odpowiednio wyposażony samochód pozwala nam wygrać wszystko, co daleko, potrafi naprawdę pomóc, gdy popełnimy jakikolwiek błąd, gdy na przykład za szybkie wpadnięcie w dany zakręt i uderzenie o bandę.

Drogi w grze są atrakcyjne i różne. Od zatłoczonych miejskich ulic, przez wielkie autostrady, aż po kręte górskie serpentyny. Do ostatniego dotykają także tory zamknięte do Driftu czy Street-X-ów. Obszerne miasto pozwala komputerowi wyznaczyć za wszystkim zupełnie kolejną możliwość. Niektóre elementy się powtarzają, to zdrowe, jednak zawsze wybrany jest różny odcinek Baywiev, niż we wcześniejszych wyścigach. Niestety, jeśli szuka o wcześniej wspomniane tory zamknięte, to teraz nie istnieje tak kolorowo. Przez wszą rozgrywkę otrzymujemy cztery, może pięć różnych lokacji. Po przejechaniu dziesiąty raz tych jednych naturalnych i zakrętów, gracz czuje znużenie i korzysta poczucie, że musi „odbębnić” jeszcze jedno okrążenie jako oczywistą konieczność.

Na jeden koniec wspomnę o ruchu ulicznym występującym podczas swobodnego przenoszenia się po mieście, a także kiedy się ścigamy. Deweloperom udało się wyważyć idealnie proporcję natłoku samochodów. Niestety są one rzadkością, ale same nie jest ich za dużo. Krótko mówiąc, powinien się być na baczności, lecz czasami można spokojnie odetchnąć.

Postęp grafiki w teraźniejszych etapach jest wyjątkowo duży. Gry, które stanowią jedynie rok, zazwyczaj szybko nie dorastają swym następcom do pięt - tylko takie prace jak Crysis zachowują długowieczność. Need for Speed Underground 2 zaprezentował się w 2004 roku i wartość grafiki może razić w oczy. Słabe tekstury z pewnymi pikselami, tragiczne modele samochód NPC, oraz do tego brak opcji stawiania na szerokokątnych monitorach sprawia, że gracze młodej chwili mogą odbić się od gry obecnie na wstępie. Dla starych wyjadaczy wystarczy jednak parę minut obcowania z pracą, aby ponownie zachwycać się widokami Baywiev, czy ztuningowanych pojazdów. Te elementy określają się niezwykle dobrze, jeśli weźmiemy pod opiekę rok, w jakim powstały.

image

O cutscenkach możecie stracić. W zamian dostajemy przerywniki stylizowane na ściany komiksu, a wszystko przygotowane stanowi w trybie kolorowych obrazów z odrobiną realizmu. Przekazywane podstaw są nie bardzo skąpe i mężczyzn, którzy szukają rzetelnego przedstawienia fabuły, czeka spory zawód, ale nie o sprawę w „ścigałkach” przecież chodzi.

Gra w atrakcjach Electronic Arts to artykuł z najszerszej półki. W NFS-ie sprzed sześciu lat znajdziemy około trzydziestu licencjonowanych utworów, w jakich każdy znajdzie coś dla siebie. Autorze nie zdecydowali się na poszczególny ważni styl muzyczny. Nasze głośniki zagrają zarówno alternatywny rock czy rap, kiedy i trance. Obecność takich autorów jak Snoop Dogg, Xzibit oraz Paul Van Dyk mówi sama za siebie.

NFS Underground 2, mimo już sześciu lat na karku, dalej zachwyca. Pokazuje plecy młodszym braciom, jak Most Wanted czy Carbon, a pomimo tego że, że ząb czasu stworzył swoje, przede wszystkim w roli graficznej. Całość jednak ratuje fenomenalny gameplay oraz rozbudowany świat, a i szerokie możliwości tuningu swoich pojazdów. EA Polska sprzedaje grę w cenie czterdziestu jasnych i moim przekonaniem, mimo doskonałej jakości, stanowi aktualne cena zawyżona, szczególnie, iż nie ma wersji polskiej. Jednak szczerze namawiam Was do dania ostatnich pieniędzy na ostatnią produkcję, bo zapewni wam dużo frajdy i pochłonie niejedną godzinę czasu wolnego, oraz i nie ma kłopotu z zastrzeżeniami sprzętowymi. Naprawdę warto.